Наша історія

Творча біографія бібліотеки

     КУ «Пологівська центральна районна бібліотека» майже 65 років гостинно відчиняє двері для своїх читачів.
  Для багатьох поколінь жителів району та міста бібліотека була, і залишається світлою, затишною домівкою, переступаючи поріг якої читач потрапляє в заворожуючий світ книжкової мудрості.
Доля бібліотеки, її історія, її сьогоднішній день – це частина культурного життя нашого району і міста.
  Районна бібліотека була відкрита в 1948 році в непристосованому для бібліотеки приміщенні по пров. Жуковського, 8. Згодом за ініціативою райвідділу культури та силами культпрацівників, кіномеханіків було збудовано нове приміщення бібліотеки. бібліотека мала читальний зал на 25 чоловік і абонемент на 30 тис. примірників книг. В період з 1951 по 1986 рік її завідуючою була Марія Олексіївна Дудка. Справжня патріотка бібліотечної справи, полум’яна пропагандистка книги, вона служила прикладом в роботі для бібліотекарів міста і району.
  Нове, чудове приміщення для районної бібліотеки, було збудовано у 1988 році за рахунок Пологівської філії Запорізького абразивного комбінату. Бібліотека розрахована на 75 тисяч книг, має читальний зал на 40 місць, абонемент, юнацьку кафедру, відділ обслуговування читачів-дітей, кімнату відділу комплектування та обробки літератури, методичний кабінет. В бібліотеці нараховується близько 46 тисяч примірників книг. Ними користуються 4 300 читачів.
      Бібліотеку очолювали :
  Людмила Петрівна Грижимайло
  Тетяна Станіславівна Костинська
  Юлія Іванівна Хохотва
  Валентина Миколаївна Набока.
На даний період директор бібліотеки Тетяна Іванівна Савічева

  КУ «Пологівська центральна районна бібліотека» – методичний центр для 18 сільських бібліотек. Методична діяльність спрямована на розповсюдження професійних знань, пошук нових форм роботи по обслуговуванню населення, установлення і зміцнення зв’язків з місцевими органами влади, комерційними структурами, удосконаленням методів менеджменту та маркетингу.
  За роки діяльності заклад пережив і злети, і важкі часи, але завжди знаходились люди, котрі знали ціну книзі і намагались морально і матеріально підтримати бібліотеку. Вклад, який внесли і вносять вони, заслуговує особливих слів вдячності. Колектив звертається до цих людей зі словами щирої подяки і поваги.
 
    Наша бібліотека – установа унікальна. Вона допомагає здобути знання, лікує душі, підвищує професійний рівень, розвиває інтелект, розширює кругозір, збагачує духовність. Допомагає розшукувати найцікавіші факти через свій довідково – бібліографічний апарат, надає безкоштовний Інтернет-зв’язок, завжди забезпечить інформацією з краєзнавчої літератури. Вас радо зустріне доброзичливий, високопрофесійний колектив, задовольнить потреби всіх користувачів від малечі до літньої людини.
 

 

 

   
Автор: Адміністратор